fbpx

Rodzaje stron internetowych

Rozróżniamy następujące rodzaje stron internetowych, które przede wszystkim wyróżnia nie tylko wielkość ale niekiedy także przeznaczenie.

 • Wizytówki – to tutaj za ich pośrednictwem możemy przedstawić najważniejsze informację na temat działalności lub danych teleadresowych. Dodatkowo często nawiązuje się do produktów lub usług jakie są realizowane w skrótowej formie.
 • Strony firmowe, mają na celu zaprezentowanie danej firmy oraz jej oferty, w odróżnieniu od wspomnianych powyżej wizytówek są one dużo bardziej rozwinięte, a co za tym idzie przedstawiają całą ofertę a nie tylko jej część.
 • Wortale, to nic innego jak bardzo rozbudowane serwisy internetowe, jakie są przeznaczone pod jedną konkretną dziedzinę. Znajdują się na nich publikacje i artykuły, konferencje oraz aktualności na temat danego zagadnienia.
 • Serwisy internetowe charakteryzują się nie tylko ogromnym bogactwem zawartych na nich treści pod postacią poradników czy artykułów typowo tematycznych powiązanych co oczywiste z tematyką danego serwisu.
 • Sklepy internetowe, to nic innego jak serwis jaki pozwala na prowadzenie sprzedaży właśnie przez internet.
 • Portale internetowe, zaliczają się do serwisów informacyjnych, oscylujących wokół wielu tematów czy dziedzin powiązanych z naszym życiem.

W jaki sposób powinniśmy przygotować się do stworzenia strony internetowej? Co jest ważnego w kontekście jej realizacji i wykonywania a więc jak krok po kroku osiągnąć najważniejszy dla nas w tej sytuacji cel?

Pamiętajmy przede wszystkim o :

 • Zastanowieniu się po co nam strona internetowa, co ma ona oferować jednocześnie prezentować, tym samym jakie jest jej ewentualne co za tym idzie przeznaczenie.
 • Zadbajmy o funkcjonalność oraz projekt naszej strony graficznej. Przeanalizujmy dodatkowe moduły, przykładowo: specjalistyczna wyszukiwarka, kalendarz itp. Tutaj dobrze zwrócić uwagę na to jak wyglądają strony internetowe ewentualnej konkurencji.
 • CMS, to nic innego jak system zarządzania treścią, jaki pozwoli nam znacznie łatwiej nią zarządzać (to wskazane zwłaszcza w przypadku gdy nie posiadamy wiedzy na temat kodowania w HTML). Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę na system jaki jest odpowiedni pod kątem jego działania, a tym samym możliwości funkcjonalności jakie nam oferuje.
 • Dobierzmy odpowiednią domenę a więc adres naszej strony w internecie. W jej przypadku trzeba uwzględnić kilka kwestii jak rozszerzenie, długość oraz chociażby by to aby była ona powiązana z tematyką danej strony czy działalnością jaką kreujemy i prowadzimy lub nazwą własną marki.
 • Zadbajmy o stabilny hosting, który zagwarantuje nam dostęp do miejsca na serwerach dla naszej strony, tutaj zwróćmy uwagę na jego bezawaryjność oraz stabilność, w końcu nasza strona ma być dostępna w internecie cały czas.
map

biuro@net-studio.pl

+48 883 017 437

Napisz do nas wiadomość