fbpx

Czym jest strona internetowa?

Strona internetowa, to nic innego jak dokument który jest zamieszczony bezpośrednio na serwerach Word Wide Web.

Wszystkie witryny WWW możemy przeglądać za pośrednictwem programów specjalnie stworzonych do tego celu czyli przeglądarek internetowych takich jak Internet Explorer, Chrome czy Firefox. Dodatkowo warto wspomnieć, iż oprócz HTML niejednokrotnie strony wykorzystują także np. AdobeFlash(coraz rzadziej) czy JavaScript.

Co można powiedzieć o kontekście technicznym stron internetowych?

Aktualnie strony internetowe tworzone są z zastosowaniem systemu zarządzania treścią, do najbardziej popularnych zalicza się Jommla, Drupal oraz WordPress. Najważniejszy szkielet strony WWW jaki został stworzony za pomocą HTMLi CSS pozwala nam na określić jej dokładny wygląd w przeglądarce internetowej, czyli formatować akapity czcionki, tekstu, stylu itp. Kod HTML, który został wykorzystany w miejscu, takim jak strony WWW daje nam możliwość tworzenia dokładnej struktury wszystkich nagłówków, hiperłączy, plików, multimediów itp.

Strona internetowa, to narzędzie jakie powinna posiadać każda firma

Strona internetowa zalicza się do narzędzi, jakie powinna w dzisiejszych czasach posiadać niemal każda firma, to właśnie ona może wpłynąć na efektywny jej rozwój czy kreowanie działalności. Można ją określić jako wręcz wirtualne miejsce, gdzie znajdują nas potencjalni klienci zainteresowani ofertą lub usługami które świadczymy. Strona internetowa powinna być wykonana w odpowiedni sposób, a co za tym idzie przewyższać pod tym kątem ewentualną konkurencję oraz umożliwiać zastosowanie niezbędnych działań marketingowych. Zakładajmy, iż to właśnie strona internetowa jest wizytówką działań jakie prowadzimy oraz możliwością dotarcia z taką informacją bezpośrednio do odbiorcy.

Dlaczego trzeba mieć stronę internetową?

W dzisiejszych czasach internet zalicza się do najszybciej rozwijających się środków masowego przekazu na całym świecie, co za tym idzie rośnie ilość osób jakie korzystają z jego zasobów uzyskując do niego dostęp. Właśnie internet jest coraz częściej jedynym źródłem czerpania jakichkolwiek informacji, bazą danych z której możliwości każdego dnia. Strona internetowa pozwala nam na uzyskanie ewentualnego dostępu do bardzo dużej liczby użytkowników w tym samym momencie, nowych klientów oraz zadbanie o komunikację z tymi jakich już posiadamy.

W prostych słowach, strona internetowa to :

  • źródło cennych i przydatnych informacji na temat działalności jaką prowadzisz
  • zaistnienie w miejscu gdzie najczęściej poszukiwana jest taka firma jak Twoja (w tym usługi lub produkty)
  • możliwość pojawienia się w sieci jaką jest internet
  • stworzenie wizytówki własnej firmy

Dzięki pojawieniu się strony w internecie możemy :

  • pozyskać nowych klientów
  • skorzystać z możliwości różnorakiej reklamy
  • zwiększyć prowadzoną przez nas sprzedaż
  • skutecznie rozwijać samą działalność
  • dotrzeć do nowych klientów
map

biuro@net-studio.pl

+48 883 017 437

Napisz do nas wiadomość