fbpx

Co warto wiedzieć o reklamie internetowej?

Internet stał się dla większości z nas, nie tylko najważniejszym źródłem masowego przekazu ale ogromną wyszukiwarką internetową, dzięki której cały czas poszukujemy informacji na dany temat.

Dotyczy to także firm, konkretnych produktów oraz usług, można śmiało powiedzieć, iż idealnie do tego celu nadaje się wyszukiwarka internetowa Google, a od kilku lat, wykorzystujemy w tym aspekcie także Facebooka.

Dlatego niech nie dziwi fakt, iż każdy przedsiębiorca zarówno ten mniejszy jak i większy, początkujący lub działający od wielu już lat za pośrednictwem internetu, stara się ten fakt wykorzystać oraz stosować najbardziej optymalne rozwiązania w kontekście promocji. Właśnie reklama w internecie ma nie tylko coraz większe wykorzystanie, lecz pozwala na swój sposób zwiększyć nasze szanse na dotarcie do potencjalnego odbiorcy i klienta naszych towarów, produktów oraz usług.

Zdobycie wiedzy o reklamie w internecie, pozwoli nam przede wszystkim zrozumieć jej funkcję oraz rolę, a tym samym przekonać się do jej zastosowania.

Dlaczego warto się reklamować w sieci?

Zapewne odpowiedź na takie pytanie, dla wielu osób nie będzie stanowiła żadnego problemu, bowiem reklama internetowa jest przede wszystkim skuteczna. Dodatkowo to właśnie internet, staje się dla użytkowników miejscem aby znaleźć sklep, fryzjera, lekarza lub firmę która zajmie się realizacją remontu itp. Z tego też powodu większość przedsiębiorców, oraz osób jakie prowadzi swoje działania za pośrednictwem internetu, chce do nich najzwyczajniej w świecie dotrzeć, być krok przed konkurencją. W dzisiejszych czasach reklama w internecie skupia się zwłaszcza na Facebooku oraz AdWords.

Brak reklamy, nawet przy najbardziej atrakcyjnych cenach czy ciekawej ofercie, nie pozwoli nam zwrócić uwagi potencjalnych odbiorców, klientów jakich przejmie co oczywiste w takiej sytuacji konkurencja. W internecie trzeba się wyróżniać, być przed innymi firmami – umieć się w odpowiedni sposób pokazać, właśnie to ma nam zagwarantować odpowiednia reklama internetowa.

Jakie są rodzaje reklam w internecie?

Już samo posiadanie strony internetowej, jest samo w sobie metodą na promowanie naszych działań, warto jednak poznać rodzaje poszczególnych reklam w internecie, wśród których rozróżniamy :

  • Google AdWords, w działaniu jest bardzo zbliżona do samego pozycjonowania, jednocześnie to największa platforma reklamowa na całym świecie, bazująca na linkach sponsorowanych. Właśnie płatne linki są tutaj wyświetlane ale w górnej części ekranu ewentualnie po prawej stronie, warto tutaj dodać iż reklamy te wyświetlają się również poza wyszukiwarką internetową Google, na setki tysiącach stron powiązanych z tą siecią reklamową. Zatem AdWords pozwala nam dotrzeć do określonej grupy odbiorców, jacy prowadzą poszukiwania za pośrednictwem odpowiednich słów kluczowych czyli fraz, wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Właśnie my powinniśmy wybrać odpowiedni model rozliczenia samej reklamy, najczęściej zastosowaniem cieszy się CPC gdzie zakłada się płacenie za kliknięcia w reklamę, a nie tylko ewentualne ich wyświetlenie.
  • Artykuły sponsorowane, mają nie tylko naturalny charakter i nie odróżniają się od innych jakie znajdziemy w sieci, jednak tak naprawdę ich podstawowym założeniem promowanie danej usługi lub produktu. Zawsze taki artykuł musi być ciekawy, merytorycznie oparty o szereg ważnych informacji, oraz w żadnym wypadku nie może skupiać się wyłącznie na reklamowym produkcie lub usłudze.
  • Banery reklamowe, to najstarsza oraz w dalszym ciągu ciesząca się sporą popularnością forma reklamy internetowej. Zakłada ona stworzenie baneru opartego o formę dynamiczną, animowaną lub filmową.
  • Facebook Ads umożliwia coś bardzo ważnego, a mianowicie dotarcie bezpośrednio do konkretnej i jasno sprecyzowanej grupy potencjalnych odbiorców. Ustalenie wieku, płci czy zainteresowania a nawet miejsca zamieszkania, możemy wzbudzić zainteresowanie produktem lub usługą dostosowaną pod tym względem.
  • Newsletter, jest powiązany z e-mail marketingiem – przy odpowiednim podejściu do takiej metody promowania się, możemy przekazywać ciekawe i aktualne informacje.
  • Pozycjonowanie, to kolejna metoda na to by zaistnieć w wynikach wyszukiwarki internetowej oraz znaleźć się na wysokich pozycjach.
  • Marketing szeptany oraz content marketing
map

biuro@net-studio.pl

+48 883 017 437

Napisz do nas wiadomość