fbpx

Bielsko-Biała

Stolica Podbeskidzia czyli Bielsko-Biała jest przedstawiane jako miasto, otoczone z każdej strony zielenią gór, wśród których można znaleźć wiele ciekawych i atrakcyjnych zabytków, a tym samym miejsc które najzwyczajniej w świecie warto odwiedzić.

Bielsko-Biała to bardzo malownicze miasto, jakie znajduje się u stóp Beskidu Śląskiego oraz małego, cieszące się ponad 700 letnią historią, powiązaną z wieloma wydarzeniami kulturalnymi czy wojennymi.

Dlaczego warto poznać Bielsko-Białą?

Już od początków jego istnienia nawiązuje się do rękodzieł gdzie górowało włókiennictwo, można powiedzieć, iż był to okres rozwoju miasta pod względem wielokulturowym, gdyż spotkać tutaj można było nie tylko Polaków, ale również mieszkańców Czech i Niemiec, także Żydów. Właśnie oni mieli ogromny wpływ na progres miasta w kontekście kulturowym oraz przemysłowym, czego przykładem może być dzisiejszy ratusz, a więc jeden z zabytków tego jakże przepięknego miasta.

Bielsko-Biała leży na wysokości około 300-400 m. n.p.m, i znajduje się bezpośrednio u stóp trzech szczytów które de facto zaliczane są wręcz do granic administracyjnych tego miasta, Szyndzielni, Koziej Góry oraz Magurki. Należy tutaj dodać, iż jedna z dzielnic tego miasta, a mianowicie Straconka rozciąga się aż do Beskidu Małego a południowa do Bramy Wilkowickiej.

Co zwiedzić

  • Zamek Sułkowskich
  • Teatr Polski
  • Stary rynek
  • Góra Szyndzielnia
  • Ścieżki rowerowe Enduro Trails
  • ZygZak Karting
  • Stadion Miejski

Co aktualnie można powiedzieć o takim mieście jak Bielsko-Biała?

Aktualnie Bielsko-Biała to miasto, jakie zalicza wręcz dynamiczny rozwój, można to dostrzec na przykładzie realizowanych tutaj inwestycje, gdzie stare i opuszczone fabryki włókiennicze zamieniane są w lokale użytkowe, lofty a nawet biurowce. W dużym stopniu rozbudowie uległa także sama infrastruktura, co wpłynęło na komunikację, należy tutaj dodać iż jest to miasto w dużym stopniu powiązane z węzłem kolejowym oraz drogowym. Stary Rynek czy też Zamek Sułkowskich to zabytki które w ostatnich latach obok wielu innych poddane zostały generalnej renowacji, dodatkowo należy wspomnieć, iż Bielsko-Biała zaliczana jest do jednych z najbardziej przedsiębiorczych miast w naszym kraju.

Bielsko-Biała to miasto które przyciąga turystów

Bielsko-Biała nazywana również małym Wiedniem, to miasto które przyciąga turystów przede wszystkim ze względu na swoją architekturę oraz położenie i przepiękne czy unikalne szlaki górskie, ciekawostką jest fakt iż rozpoczynają one się w centrum samego miasta. Właśnie otoczenie go malowniczymi górami, wyróżnia je na tle innych aglomeracji, to właśnie krajobraz jest jednym z powodów dla którego zamierzamy tutaj przybyć. Bielsko-Biała to miasto gdzie znajdziemy wiele wyciągów narciarskich, ścieżek i terenów oraz miejsc o przeznaczeniu rekreacyjnym, takie jak tor saneczkowy, basen, tor kartingowy oraz wiele innych. Nie wolno zapominać o kontekście kulturowym tego miasta, na starym rynku znajdziemy wiele restauracji, pubów oraz kawiarni a co za tym idzie jest to aglomeracja otwarta na wszelakiej maści imprezy czy wydarzenia kulturowe, wśród nich wymienić chociażby Bielską Zadymkę Jazzową i Festiwal Sztuki Lalkarskiej oraz wiele innych.

Bielsko-Biała jest miastem nie tylko atrakcyjnym turystycznie, ale również pod kątem przedsiębiorczym

Nie bez znaczenia gdy chodzi o miasto jakim jest Bielsko-Biała jest tutaj wspomnienie o nader ważnej kwestii, a mianowicie to miasto które zalicza się nie tylko do atrakcyjnych pod względem turystycznym, ale również ciekawym na to by związać się z nim na stałe i tutaj zamieszkać. Wspomniany rozwój przedsiębiorczy, jednocześnie bogate zaplecze edukacyjne oraz dużo miejsc pracy sprawiają, iż wiele osób decyduje się w nim zostać na stałe.

Przybywając do Bielska-Białej mamy pewność, iż miasto będzie to ciekawe dla każdego turysty ze względu na jego lokalizację oraz położenie, dodatkowo możliwość regeneracji i odpoczynku na łonie otaczającej go natury. Wydaje się również, iż ze względu na walory samego miasta, a więc jego wspomniany progres oraz rozwój na niejednej płaszczyźnie, otwarcie się na wielokulturowość oraz wciąż dobrze prosperujący się rynek pracy to kolejne argumenty dla którego warto je docenić. Nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż Bielsko-Biała to idealne miejsce dla każdego kto szuka dobrej bazy wypadowej do wycieczek które mogą odbywać się w jego okolicy, zwłaszcza jeżeli chodzi o aspekt architektoniczny, muzea, galerie, restauracje i kawiarnie, „Mały Wiedeń” ma nam bardzo wiele do zaoferowania.

map

biuro@net-studio.pl

+48 883 017 437

Napisz do nas wiadomość